BASKI BETON

Desenli beton olarak bilinen baskı beton, zeminleri güzelleştirmek için özel olarak yapılmış tasarımlardan oluşan bir beton zemin sistemini ifade eder. Bununla birlikte, aynı unsurların çoğuna sahip olmasına rağmen, betondan önemli ölçüde farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Baskı beton, gerçekten bir tuğla, ahşap ve kiremit grubuna benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. Baskı beton, bu çeşitli unsurların bir dizisi olmasına rağmen, dikkatli ve tekrarlayan bir eğilim gerektiren bir döşeme sistemidir. Baskı beton, yaygın olarak; kaldırımlar, teraslar, araba yolları, otopark, duvarlar, parklar ve havuz kenarlarında kullanılır. Baskı beton, çeşitli yapı malzemeleri gibi görünebilmesi, onu tuğla, taş veya parke gibi diğer orijinal malzemeleri kullanmaya göre daha ucuz bir alternatif haline getirir.

Baskı betonun montajı söz konusu olduğunda çeşitli yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerden bazılarını uygulamak profesyonellik gerektirir. Profesyonel bir döşeme uzmanının ve ekibinin titizliğini gerektirir. Yine de bu makalede, kurulumla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

 

Baskı betonun faydaları çoktur. Bu ‘faydaların’ bazıları diğer döşeme sistemleri için de geçerlidir, ancak baskı beton kendi başına çok şey sunar.

1.Estetik

Baskı betonun belki de en önemli faydası sunduğu güzelliktir. Basit ev ve bina sahipleri için, baskı beton kullanmak, bu tür binaların, fabrikaların, okulların, hastanelerin, AVM’lerin vb. estetik değerini büyük ölçüde artırır. Uygun dikkat ve kurulum göz önüne alındığında, bu tür binaların en önemli noktası bile olabilir. Baskı beton kaliteli, iyi tasarlanmış döşemeden çok daha fazlasını sunar, binanızı güzelleştireceği garanti edilir.

Evinizin veya ofisinizin zeminini güzelleştirmek için fazla para harcamak istemiyorsanız, baskı beton kullanmayı kesinlikle düşünmelisiniz. Verandanıza ve zeminlerinize sunabileceği estetik muazzamdır.

2.Çok Ucuz

Diğer döşeme sistemlerinden farklı olarak, baskı betonun maliyeti çok düşüktür. Düzgün tasarlanmış bir baskı beton zemin döşemek için gereken maliyet, onu bir döşeme seçeneği olarak hiç düşünmeden yapar. Örneğin asfaltlama, baskı betondan çok daha fazla paraya mal olacaktır. Çok güzel olmasına ve büyük ölçüde göze hitap etmesine ek olarak, uygun maliyetli ve ortalama bir kazananın finansal gücüne mükemmel bir şekilde uyar.

Maliyeti iş sahipleri için harika bir yol kat eder. Herkes, baskı betonun sunabileceği en iyi tasarımlarla tasarlanmış bir zeminlere sahip olabilir.

3.Çok Uzun Ömürlüdür

Maliyetine ek olarak, baskı betonun sunduğu bir başka fayda da dayanıklılığıdır. Beton tamir edilmeleri bile gerekmeden uzun süre dayanır. Aslında, iyi kurulmuş bir beton sistemi, onarılması gerekene kadar yirmi beş (25) ila otuz (30) yıla kadar dayanabilir. Uygun, yeterli özen ve hızlı onarım ile, baskı beton sistem elli yıl veya daha uzun süre dayanabilir. Bu uzun ömürlü değilse nedir?

4.Çok Yönlülük Sunar

Çoğunlukla beton olmasına rağmen, baskı beton, zemininizin güzelleşmesini sağlamak için özel olarak yapılmış çok çeşitli tasarımlar ve desenler sunar. Baskı beton, olmasını istediğiniz şey olabilir. İhtiyacınız olan tek şey talepleriniz konusunda yaratıcı olmak. Zeminleriniz mermer veya parke veya meşe ağacı şeklinde olabilir. Mevcut seçenekler sonsuzdur ve kesinlikle herkesin zevkine hitap eden desenler mevcuttur.

5.Düşük Bakım Maliyetine Sahiptir

Baskı betonun bakımı zor değildir. Yine de dikkatli planlama gerektirir. Baskı beton bakımı sadece kolay değildir, aynı zamanda maliyeti minimum düzeydedir. Onarım gerektiğinde bile, gereken iş çok az olacaktır. Bu nedenle, diğer bazı döşeme sistemlerinden farklı olarak, baskı beton, uzun vadeli bir plan için harika bir fikirdir.

Çevreye saygı duyarak maksimum sonuçlar elde ediyoruz.

ÇİMENTO ZEMİNLERİNDE PARLAK AVANTAJLAR:

? TEMİZLİĞİ KOLAY: Zımparalamadan sonraki yüzey pürüzsüz ve artık eskisi gibi sert ve gözenekli değil.

? TOZ DEĞİL: Tozlu yüzey çıkarıldığı için zemin artık tozlanmıyor.

? TRAFİK DAYANIKLI: Yerde siyah lastik izi bırakmayacak ancak yine de harika bir kavrama olacak forklift ve ağır araç trafiğine uygundur.

? DIŞ AJANLARA DAYANIKLI: Sertleştirilmiş, konsolide edilmiş ve su geçirmez.

? EKOLOJİK: Reçine boya veya diğer potansiyel zararlı veya kanserojenik film yapım ürünleri uygulamadan zımparalanmış ve cilalanmıştır. Sağlık için tehlikeli olan veya alerjiye neden olan mikro parçacıkların havasında zamanla koku göçü veya uçuculaşma olmayacaktır.

? HİJYENİK: Pürüzsüz, sert ve pürüzsüz yüzey emmez ve bu nedenle mikrop ve bakterilerin giderilmesini kolaylaştırır.

? EKONOMİK: Eski bir zemini yeni bir estetik açıdan güzel bir zemine dönüştürmek diğer çözümlerden çok daha ucuzdur. Buna ek olarak, ham beton zemine kıyasla pürüzsüz bir zemin, işletim makinelerinin fırça, disk, tekerlek, paspas vb daha az aşınma ile daha az direnç bulduğu için bakım masraflarında önemli tasarruf sağlıyor.

? RENKLİ : BETON RENK BOYA isimli hamile renkleriyle renklendirerek sanatsal bir dokunuş ekleyebilirsiniz. BETON RENK BOYA BOYA, boyaların veya reçinelerin aksine ‘ yüzeyi kaplamaz “, film yapmazlar ama ‘ beton tuzları ‘ ile derin tepki verirler. Yani sıraya girmezler, boya gibi derileri yüzmezler ve yapmazlar Reçine gibi baloncukları çıkarıyorlar ya da çıkarmıyorlar.

? HAYIR ‘RIGA’ : Reçine veya boya ile kaplı zeminlerde olduğu gibi anti-estetik çizgiler oluşmuyor.

 

Kişiler ?

?www.silimcioktay.com ?0532 136 67 87 ?

ÇİMENTO ZEMİNLERİNDE PARLAK AVANTAJLAR:

Garajlar, atölyeler, depolar, kulübeler, lojistik vb.

Çevreye inanılmaz katma değer vermenizi sağlayan zemini yenileme alanları ve çalışma alanları var.

Tüm bu durumlarda zımparalama ve parlatma betonu bu tür müdahale için ideal çözümdür.

Yerel referans danışmanımızla görüşmek istiyorsanız buraya tıklayın ? www.silimcioktay.com

Aslında garanti ediyorlar:

* Forklift ve ağır araç trafiğine dayanıklı.

* Kolay ve ucuz bakım.

* İş yerinde yüksek hijyen değeri

* Çizik dayanıklı

* Estetiği ödüllendiriyorum

* Yıkanması kolay ve temizliği dış ajanlara karşı dirençli

* Renklendirme imkanı

* Anti-toz ve ekolojik

* En son yönetmeliklere uyumlu (HACCP)

* Reçine veya boya gibi göz atmazsınız.

BASKI BETON UYGULAMA ÖZELLİKLERİNİN TAM BİR KATALOĞUNU İNDİRİN
Download