LİMRA MERMER SİLİM ve PARLATMA

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Limra Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Limra taşı temizliği gerçekleştirmek için aslında farklı doğal taşlar üzerinde kullanılan şekilde kumlama ve fırçalama gibi bir işlem tercih edilebilir. Dayanıklı ve kolay işlenebilen bir özelliğe sahip olduğu için bilhassa duvar kaplamalarında çok sık kullanılan limra taşı, doğru bir temizlik sayesinde uzun ömürlü ve estetik şekilde de kullanılabilir. Limra taşı üzerinde genellikle küf, pas, sarı lekeler, siyah lekeler ve tozlanma lekeleri ortaya çıkabilir. Bu nedenle temizlik açısından da kumlama ve fırçalama en pratik yöntemlerden birini oluşturmaktadır.

Basınçlı hava sisteminin kullanması ile birlikte gerçekleştirilen kumlama, püskürtme esasına dayanan aşındırıcı bir temizliktir. Yani limra taşı üzerinde oluşan kılcal kirlerden detaylı kirlere kadar hepsini ortadan kaldırmak için faydalı bir yapı oluşturmaktadır. Hatta bu işlem gerçekleştirilirken, dekoratif bir sonuç elde etmek açısından pütürlü, tırtıklı veya düz yüzey tercihleri gerçekleştirilmesi de mümkündür.

Bugün kumlama ve fırçalama gibi teknikler sayesinde limra taşı temizliği gerçekleştirilmek istendiğinde ev, bahçe, işyeri, kamu binaları, özel binalar ve zemin gibi her noktada toz ve kirlenme oluşmadan bu yöntem kullanılabilir. Yöntem,taşın doğal yapısını hiçbir şekilde bozmadan sadece üzerindeki kir tabakasını ortadan kaldırdığı için uzun yıllar temiz ve istenilen estetik görüntüyle limra taşı kullanımı sürdürülebilir.

Dekorasyon ve Restorasyonda Limra Taşı Temizliği

Özellikle dekorasyon ve iç mimari çalışmalarında sıklıkla kullanılan limra taşı, eski dönemlerde de kullanılmış bir yapı oluşturduğu için bugün restorasyon çalışmalarında da limra taşı temizliği talep edilir. Cilalı yani sert taşlar, mat görünümlü taşlar, kumlama yapılmış limra taşı veya eski görünüme sahip limra taşlarının herhangi biri üzerinde yine fırçalama veya kumlama gibi işlemler sayesinde temizlik elde edilebilir. Özellikle profesyonel bir proje bağlamında talep edilen restorasyon çalışmaları içinde kumlama ve fırçalama gibi yöntemler ile limra taşı temizliği uygulaması istenebilir.