MERMER SİLİM PARLATMA

Günümüzde  mermer dış cephe kaplamaları ve zemin döşemesi mutfak,banyo ve genel alanlarda kullanılan mermer, granit ve tüm doğaltaşlarda yaşanan problemler her geçen gün çözümsüz bir hal almaktadır. Mermer, sertlik derecesi orta sertlikde olan, bu yüzden işlenmesi de oldukça kolay olduğu  için çok yaygın kullanılan bir doğal taştır. Elbette bu durumun zaman içerisinde dezavantajları da olmaktadır. Mermer yüzeyinin zamanla matlaşması ve çizilmesi gibi yüzey sirkülasyonuna bağlı olarak, kirlenme,leke tutma gibi yüzey problemlerine de neden olabilir. bu sebeblerden dolayı firmamız bu sorunlara karşı çözüm sunmaktadır

mermer silimi zamanla matlaşmış,kirlenmiş,çizilmiz ve yüzeyi yıpranmış mermer yüzeyin yeniden belirli abrasivler ve makinalar kullanılarak parlatma işlemine mermer silimi denir. mermer silimi,  mermer cilalama, mermer temizleme, mermer koruma, gibi uygulamalar yapılabilir firmamız mermer de yaşanan sorunları bildiği için tüm doğal taşların silimi ve restorasyon uygulamalarını yapmaktadır.

UYGULAMALARIMIZ : Mermer silim,mermer temizleme,kimyasal temizlik, kimyasal koruma, honlama, fırçalama(patinato)parlatma ve cilalama, dolgu uygulama,çekiçleme vb uygulamalarını yapmaktayız

HONLAMA : Mermer ,granit,traverten vb doğaltaş yüzeylerin belli başlı aşındırıcılarla yarı mat hale getirilmesine Honlama denir. iyi bir honlanmış yüzey saten dokusunu andırır. Ne ışığı yansıtacak kadar parlak, ne de kaba mat bir yüzey dir

CİLALAMA: Mermer,granit,traverten vb doğaltaş yüzeyinin belli başlı aşındırıcı gruplar ile ışığı yansıtacak kadar mükemmel pürüzsüz bir yüzeye ulaştırılmasına parlatma cilalama denir. Fırçalama ( Patinato ); mermer ,gramit,traverten yüzeyinin özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama ya da Patinato denir.

DOLGU UYGULAMA : Mermer ,grait,traverten vb doğaltaşların bünyesinde doğal olarak bulunan boşlukların veya gözeneklerin özel çimento veya kimyasal maddeler ile doldurulmasına Dolgu denir.

ÇEKİÇLEME : Çekiçleme ( Bush Hammer ) mermer,granit,traverten ve hertürlü doğaltaş yüzeylere, ucunda konik-kare elmas çıkıntılar ile yapılan ve taşların yüzeyinde oluşan gözeneklerin farklı ve KAYMAZ bir yüzey elde etme işlemine ÇEKİÇLEME(BUSH-HAMMER) denir.

Tüm Verdiğimiz İşlemleri, Profosyonel Olan Ekibimizle Sizler İçin Çalışarak, Daha Güzel Ve Yeni Görünümlü Zeminler Oluşturmaktayız.

Deneyimli Teknik Ekibimiz, Bunların Dışında Diğer Tüm Temizlik, Cilalama Ve Parlatma İşlemleri de Yapabilecek Kapasitede Bilgi Ve Gerekli Teknik Ekipmana Sahibiz.