MİKRO BETON

Mikrobeton nedir?

 

M

ikro beton Zeminlerde bitirme katmanı olarak kullanılan, güçlü mekanik özelliklere sahip,yüksek performanslı dekoratif zemin kaplama malzemelerdir.

Mikro beton, sanayide, sosyal alanlarda ve ticari mekanlar da kullanılan zemin kaplamaları olup pürüzsüz, beton görünümlü dekoratif zeminler oluştururlar.

Mimari çözüm ürünü olarak projelerde çok hızlı ve yerinde imalat imkanı verirler. Mikro beton, düşük çimento oranlı, toksik madde içermeyen ürünler olup, geri dönüştürülmüş malzeme içerikli olmaları dolayısı ile de çevre dostu ürünlerdir.

Mikro beton ; sanayi tesisleri ve depolama alanlarında, ofisler, konutlar ve galeri,dükkan, mağaza ve show-room gibi ticari alanlarda, sağlam, uzun ömürlü ve modern görünümlü zeminler oluştururlar.

Mikro betonun önemli özelliklerinden biri de oluşturulan zeminlerin, aynı gün üzerinde yürünebilirler ve çok süratle kullanıma açılabilir olmasıdır.
Uygulama kalınlığı 4-15 mm‘dir; istenirse renklendirilebilir. Uygulamadan 3 saat sonra üzerinde yürünebilir, ağır yük/ağır trafik için 7 gün beklenmelidir.