MOZAİK SİLİM PARLATMA

Mozaik Silim, Mozaik Parlatma eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış mozaik zeminlerin uygun makina ve ekipmanlarla temizlenip eski parlaklığına ulaştırılması işlemidir.

Mozaik Silimi (parlatılması) , eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış zeminlerde uygun makina ve ekipmanlarla temizlenmesi kirli görünümlü genellikle çeşitli boyalar, epoksi kaplamalar, dolgu malzemeleri ve mozaik yüzeylerin sırasıyla kazıma ve parlatma adımlarıyla aşındırılıp mermer ve granit parlaklığına ulaştırılması işlemidir. Betonun üzerinden bu kaplama ve dolgu malzemelerinin giderilmesine mozaik silimi ( parlatılması ) denmektedir.

Mozaik silimi ve Mozaik Parlatma işlemi kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilebilir.

Mozaik Parlatma Uygulamasının Avantajları Nelerdir
1) Tek uygulamada betonun ömrü boyunca dayanıklılık sağlar.
2) Beton tozumalarını tamamen engellediği gibi mozaik zeminlerin nefes almasına da olanak verir. Nemin hapsetmesini engeller.
3) Mozaik mekanik olarak elmaslarla bir kere parlatıldığında, herhangi bir kaplama malzemesi gibi soyulması veya kalkması söz konusu değildir.
4) Parlaklığını çok çok uzun süre korur. Parlatıldıktan sonra cila veya parlatıcı kimyasal kullanılmasına gerek yoktur.
5) Uygulaması çok kolaydır ve uygulama sırasında zemin kullanılmaya devam edilebilir. Örneğin bir fabrika, depo, otopark, veya büyük süpermarketlerin mozaik zeminleri parlatılırken, zemin kullanılmaya devam edilebilir.
6) Kokusuzdur ve uçucu organik bileşikler içermez.
7) Işığı yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma masraflarını %40’a kadar azaltır.

MOZAİK DÖKÜM PARLATMA UYGULAMA