TRAVERTEN SİLİM PARLATMA

S

ilimci Oktay traverten temizleme ,traverten silimi, traverten koruma, traverten cilalama konusunda hizmet vermektedir.

Traverteten yumuşak ve gözenekli bir dokuya sahip doğaltaşdır bu nedenle zamanla bu gözenekler  hızlı kirlenmekte  ve yosun tutmakdadır firmamızı geliştirmiş oldugu  ve türkiyeye getirmiş oldugu italyan temizleme ve koruma kimyasalları ile siz degerli müşterilerimizin dogaltaş kullanma konusunda yardımcı olmaktır  firmamız traverten temizleme, traverten koruma ve bakımı kousunda hizmet vermektedir aynı zaman da firmamız traverten ve doğaltaşların (wet look) ıslak  görünüm uygulamasını yapmaktadır. Yaptığımız bu işlemler; taşlarınızın temizliğinin kolaylaşmasını sağlar, taşlarınızın ömrünü uzatır, ilk günkü gibi yeni ve temiz kalmasını sağlar. Koruma kimyasallarımız su, çay, yağ, kahve ve atmosferik lekelere karşı koruma sağlamaktadır. firmamız italyadan getirmiş oldugu taş bakım ürünleri traverten temizleyici, Traverten koruyucu, parlatıcı ve koruma kimsallarını kullanmaktadır ve siz degerli müşterilerimize profosyonel olarak hizmet vermekteyiz

HONLAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeylerin belli başlı aşındırıcılarla yarı mat hale getirilmesine Honlama denir. İyi bir honlanmış yüzey saten dokusunu andırır. Ne ışığı yansıtacak kadar parlak, ne de kaba mat bir yüzeydir.

CİLALAMA: Mermer, granit, traverten vb.. doğaltaş yüzeyinin belli başlı aşındırıcı gruplar ile ışığı yansıtacak kadar mükemmel pürüzsüz bir yüzeye ulaştırılmasına parlatma cilalama denir.

FIRÇALAMA: Mermer, gramit, traverten yüzeyinin özel aşındırıcı fırçalar ile eskitilmiş bir doku kazanıncaya kadar aşındırılmasına Fırçalama ya da Patinato denir.

DOLGU UYGULAMA: Mermer, grait, traverten vb.. doğaltaşların bünyesinde doğal olarak bulunan boşlukların veya gözeneklerin özel çimento veya kimyasal maddeler ile doldurulmasına Dolgu denir.

ÇEKİÇLEME: Çekiçleme (Bush Hammer) mermer,granit,traverten ve hertürlü doğaltaş yüzeylere, ucunda konik-kare elmas çıkıntılar ile yapılan ve taşların yüzeyinde oluşan gözeneklerin farklı ve kaymaz bir yüzey elde etme işlemine Çekiçleme (Bush-Hammer) denir.