YER BETON KESİM

İ

nşaat sektöründe, herhangi bir beton duvar ve döşemenin uygun koşullar ve standartlarda kesilmesine Beton Kesme işlemi denir.

Genellikle beton kesme ihtiyacının oluşmasının sebebi, beton döküm işleminin tam kalıp halinde yapılıp sonrasında kesim yapılmasının döküm esnasında boş kalması gereken alanlar için ayrı kalıp oluşturmaktan daha kolay olmasıdır. Yukarıdaki sebepten ötürü beton kesme inşaat sektöründe sık tercih edilen bir yöntemdir.Bazı durumlarda ise, projede başta yer almayan asansör boşlukları gibi alanların, yapının inşaatının ardından ihtiyaç olarak ortaya çıkar bu da betonun kesimi işlemini gerekli kılar.

Her türlü beton kesme işleminde, beton üzerinden kesimi yapılacak alanın, kesimin ardından binanın güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde planlanması gerekir. Yapıya ait taşıyıcı beton duvar ve döşemelerin hatalı olarak kesilmesi yapı bütünlüğünü tehlikeye atar bu yüzden bu hizmetin işin uzmanı ekiplerce mühendisler eşliğinde yapılması büyük önem arz eder.

 

Silimci OKTAY olarak öncül amacımız severek ve büyük bir heyecanla yaptığımız işimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verip aynı zamanda müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır. Sektöründe lider bir firma olmayı benimseyen firmamız, firmalar ve müşterilerine yenilikçi, dürüst, kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Firmamızın başarılı olmasında en büyük pay siz değerli müşterilerimize aittir